Skarpety biegowe – temat rzeka. W zeszłym roku pisaliśmy artykuły eksperckie na portalu maratonypolskie.pl i co by się nie napisało zawsze były głosy „za” i „przeciw”. Jedni chwalili proponowane przez nas przędze techniczne (coolmax, nanoglide, seacell), inni pisali – tylko bawełna. Pisaliśmy o zaletach podkolanówek do biegania, to zaraz dostawaliśmy „hejta”, że biega się tylko w stopkach lub quarterach, a tak naprawdę to skarpetki nie biegają, jak czepek w pływaniu nie pływa, ani rower sam nie jeździ. Wszystkie zdania szanujemy i co więcej zgadzamy się z ich autorami.

 

Mamy jednak nowość wobec której nie da się przejść obojętnie i nie da się porównać z żadną inną skarpetą. Skarpeta Breeze Nilit Double Layer 1000mile – nie dość, że ma 2 warstwy to jeszcze ta wewnętrzna ma właściwości CHŁODZĄCE.

 

Ile razy po dłuższym biegu miałeś na stopach pęcherze, otarcia czy odciski? Ile razy musiałeś odłożyć wcześniej zaplanowany trening czy start ze względu na problemy ze stopami? Myślę, że każdy miał takie przygody. Mamy dla Was innowacyjny produkt. Skarpety Breeze Double Layer lidera na rynku w UK firmy 1000Mile.

 

 

Jak to działa:

Skarpeta zbudowana z 2 współpracujących ze sobą warstw:

Zewnętrzną – stykającą się z butem, zapewniająca odprowadzanie wilgoci.

Wewnętrzną – stykającą się ze stopą, z bardzo miękkiego i cienkiego materiału Breeze Nilit USA , który genialnie przylega do stopy.

 

Stopa styka się z suchą warstwą wewnętrzną, a but z zewnętrzną, warstwy „współpracują” między sobą i nie ma możliwości tarcia na linii skarpeta – skóra .  Zapewnia to brak jakichkolwiek otarć i pęcherzy na stopach, nawet podczas ekstremalnych wyzwań sportowych typu np: maraton czy ultramaraton.

 

Większość zaprzyjaźnionych biegaczy, którym wysłaliśmy skarpety do testów mówiła: no dobrze, ale czy przez 2 warstwy nie będzie za gorąco?

Tutaj największy HIT. Wewnętrzna warstwa wykonana jest z opatentowanego materiału Nilit Breeze USA – innowacyjny materiał chłodzący stopę, transferujący cały nadmiar ciepła na zewnątrz. Zapewniający maksymalną wentylacje i oddychalność.

 

 

 

Cena i jakość:

Technologia w której wykonane są skarpety jest nowoczesna i unikatowa, niespotykana na naszym rynku. Skarpety są bardzo trwałe i dobrze wykonane, posiadają gwarancję. Ponieważ chcemy je pokazać w naszym kraju i rozpowszechnić jako dobry produkt, dajemy na nie specjalną cenę 39,99zł. W UK kosztują odpowiednio, patrz poniżej:

 

 

Jak wspomniałem skarpeta była testowana przez wiele osób. Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że przebiegłem w niej 200 km w 30 dni, testy zakończyłem startem w Cracovia Maraton 2015. W 2014 roku po maratonie na 7 z 10 palców miałem „bulwy”, w tym roku stopy jak nie używane:)

 

Skarpety Breeze Double Layerkliknij tutaj

Pełna oferta skarpet biegowych w tym CEP, ASICS, COMPRESPORT, CONTIMkliknij tutaj