Skarpety antyzapachowe, to te o właściwościach antybakteryjnych oraz antygrzybicznych, które zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Skarpety antyzapachowe swoje właściwości zawdzięczają specjalnej przędzy oraz technologii. Przekonaj się, na czym polega ich wyjątkowość i dla kogo są one stworzone.

Jakie rodzaje skarpet antyzapachowych znajdziesz w nastopy.pl? 

Skarpety wykonane w technologii Purista

Technologia Purista dawniej z powodzeniem była wykorzystywana przede wszystkim w procesie produkcji pościeli mając na celu zapobieganie jej przepacaniu. Zastosowanie tego środka w skarpetkach umożliwia kontrolę nad rozwojem flory bakteryjnej, a w konsekwencji powstawania nieprzyjemnego zapachu. Skarpetki wykonane w technologii Purista zachowują świeżość na dłużej, nawet w trakcie użytkowania w wymagających warunkach (wysoka temperatura, duża wilgotność) do 50 prań.

Skarpety antyzapachowe z włókna bambusowego

Skarpetki bambusowe są znane z wielu korzyści, w tym z ich antybakteryjnych właściwości. Te właściwości wynikają z naturalnych cech włókna bambusowego, które sprawiają, że jest ono wyjątkowo przyjazne dla skóry i higieniczne. Oto kilka kluczowych aspektów antybakteryjnych właściwości skarpet bambusowych:

  1. Naturalne właściwości antybakteryjne: Bambus jako roślina posiada naturalne substancje antybakteryjne, które chronią ją przed szkodnikami i chorobami. Kiedy włókno bambusowe jest przetwarzane na tkaninę, zachowuje te właściwości do pewnego stopnia. To sprawia, że skarpetki bambusowe są mniej podatne na rozwój bakterii w porównaniu z tradycyjnymi materiałami, takimi jak bawełna.
  2. Zapobieganie nieprzyjemnym zapachom: Właściwości antybakteryjne skarpet bambusowych pomagają w redukcji bakterii odpowiedzialnych za powstawanie nieprzyjemnych zapachów. Dzięki temu stopy pozostają świeższe na dłużej, co jest szczególnie ważne w przypadku osób aktywnych fizycznie lub w ciepłym klimacie.
  3. Skarpety bambusowe są również bardzo przewiewne, co dodatkowo wspomaga antybakteryjne działanie przez utrzymanie stóp w suchości. Wilgoć jest szybko absorbowana i odparowywana, co utrudnia rozwój bakterii i grzybów.

Czy wiesz, że…?

Czy wiesz, że tkanina bambusowa w przeciwieństwie do tradycyjnej celulozy nie potrzebuję do produkcji surowca pochodzącego z drzew, które rosną latami. Bambus rośnie niesamowicie szybko nawet 1m/na dobę! Dodatkowo ze względu na antybakteryjne właściwości bambusa jego hodowla nie wymaga chemicznych oprysków, a więc jest to tkanina wyjątkowo przyjazna dla człowieka i środowiska.

Skarpety antyzapachowe z apreturą Sanitized

Apretura przeciwbakteryjna Sanitized® Silver to doskonała „warstwa ochronna”, która zapobiega przed rozwojem mikroorganizmów, a w konsekwencji chroni przed przykrymi zapachami. Apretura ta zawiera azotan srebra, który działa jak dezodorant pomagając zachować świeżość tkanin na dłużej. Substancja doskonale chroni przed grzybami, bakteriami, pleśnią.