Prozdrowotne skarpetki z bambusa

W ostatnim czasie zauważamy zwiększone zainteresowanie tzw. „zdrowymi” tekstyliami, czyli takimi, które charakteryzują się pozytywnym oddziaływaniem na organizm.Odzież zaliczana do prozdrowotnych produkowana jest między innymi z bambusa, pokrzywy, soi, alg morskich.
W dzisiejszym artykule poruszmy kwestię skarpet produkowanych z naturalnego surowca-bambusa. Tkanina ta posiada wielu zwolenników w Europie Zachodniej oraz w USA, obecnie zyskuje również rzeszę fanów w Polsce.

Dlaczego warto zainteresować się skarpetkami z bambusa?

1. Bambus jest tkaniną wyjątkowo przyjemną w dotyku, niczym kaszmir.

2. Bambus chroni przed promieniami UV aż w 97,5 % ! Skarpety z tego materiału idealnie nadają na podróże i wakacje.

3. Jeżeli jesteś alergikiem, skarpety z bambusa są najlepszym wyborem – nie podrażniają i nie uczulają.

4. Bambusowa tkanina nie zatrzymuje wilgoci, pozostawiając Twoją skórę suchą.

5. Bambusowe skarpetki sprawdzają się we wszystkich temperaturach. Chłodzą latem oraz zapewniają ciepło zimą.

Skarpetki z cudownymi właściwościami

Na pytanie: – Z czym kojarzy się bambus? Klienci wskazują zazwyczaj zielone, twarde łodygi-przysmak pandy. Faktycznie łodygi bambusa są twarde i szorstkie, jednak sprawa wygląda inaczej z tkaniną produkowaną z bambusa-przyjemną, aksamitną w dotyku.

Konsumenci doceniają fakt pochłaniania przez bambus wilgoci oraz potu, jednocześnie materiał ten nie zatrzymuje go wewnątrz włókien, a skutecznie odprowadza na zewnątrz.
Dzieje się tak, ponieważ bambus posiada specyficzny przekrój z „mikroporami”, które sprawiają, że materiał ten trzykrotnie lepiej chłonie wilgoć w porównaniu z bawełną. Właściwość ta wpływa na to, iż latem skarpetki z bambusa zapewniają uczucie chłodu, a zimą ciepło.

Dobra wiadomość dla alergików i osób chorych na astmę. Skarpetki wykonane z bambusa są antystatyczne, oznacza to, że nie zatrzymują kurzy i roztoczy. Dodatkową zaletą jest działanie bakteriobójcze i antygrzybiczne. Szacuje się, że z powierzchni materiału wykonanego z bambusa eliminowane jest ok. 70 % mikroorganizmów, co wpływa na utrzymanie wysokiej higieny stóp oraz niepowstawanie przykrego zapachu. Nie obawiaj się-nawet, jeżeli Twoje skarpety będą wilgotne, nie staną się środowiskiem, w którym mogą rozwijać się bakterie lub grzyby.

Jeszcze jedna informacja odnośnie do alergii. Skarpetki bambusowe są w 100 % hipoalergiczne. Co to oznacza? Że z powodzeniem mogą być stosowane przez osoby borykające się z alergią oraz wrażliwą skórą (w tym z egzemą). Z czego to wynika? Ze specyfiki upraw bambusa. Podczas uprawy nie stosuje się środków ochrony roślin oraz pestycydów.

Pamiętaj, że tkanina z bambusa zaliczana jest do trwałych, przy zwyczajnym, codziennym użytkowaniu. Pierz ją w temperaturze 40 st. Celsjusza i nie obawiaj się o higienę. Skarpet z bambusa nie należy prać w wysokich temperaturach lub gotować. Nie stosuj również płynów do płukania, środków zmiękczających, które mogą zatykać mikropory tkaniny, a w konsekwencji mogą zmniejszać chłonność wilgoci. Nie obawiaj się, że skarpetki z bambusa staną się szorstkie. Tkanina z natury jest miękka i przyjemna i nie potrzebuje traktowania specjalnymi środkami.

Tutaj znajdziesz najlepsze skarpetki z bambusa (KLIKNIJ W OBRAZEK)

Męskie skarpetki bambusowe REGINA W WIELU KOLORACH
Damskie mikroskarpetki bambusowe Milena 5 par w cenie 4
Skarpety męskie bambusowe w duże grochy
Wszystkie produkty z bambusa