Produkty z wełny MERINO: skarpety, czapki, kominy są jednymi z najczęściej wybieranych przez klientów nastopy.pl. Z czego wynika ich popularność? Przede wszystkim z faktu, iż wełna merynosowa uznawana jest za symbol najwyższej jakości. Pochłania wilgoć, jest lekka, odporna na zapachy, ma właściwości termoregulacyjne (chłodzi latem, grzeje zimą), chroni przed promieniami UV. Pamiętajmy jednak, że chcąc cieszyć się jej doskonałymi właściwościami, musimy odpowiednio o nią dbać.

zobacz produkty z MERINO (kliknij)

Jak pielęgnować produkty z wełny MERINO?

Wełna MERINO nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Naturalna warstwa ochronna składająca się przede wszystkich z tłuszczów stanowi barierę, która chroni przed przedostaniem się zanieczyszczeń. Dodatkowo warto pamiętać, że skarpetki z wełny MERINO posiadają właściwości samooczyszczające.

W jaki sposób prać skarpety MERINO w pralce ?

 1. Produkty z wełny merynosowej pierzemy jeśli zauważamy widoczne plamy.
 2. Dobrym rozwiązaniem jest regularne wietrzenie skarpet Z MERINO.
 3. Jeśli Twoje skarpety wciąż zachowują świeżość, nie mają przykrego zapachu, rozważ czy ich pranie jest konieczne. Naturalne włókna MERINO są środowiskiem, który nie sprzyja rozwijaniu się bakterii.
 4. Decyduje się na wypranie skarpet, co dalej? Przede wszystkim sprawdź metkę. Producent Twoich skarpet rekomenduje najlepsze rozwiązania dostosowane do określonego modelu.
 5. Pranie ręczne zawsze jest bezpieczniejsze. Pamiętaj, że wełna MERINO jak każda inna wełna, po pewnym czasie w wyniku tarcia może zacząć się mechacić. To naturalny proces.
 6. Wiele produktów z MERINO zgodnie z informacjami zamieszczonymi na metce można prać w pralce. Warto przed praniem obrócić skarpety na lewą stronę oraz prać produkty z MERINO w towarzystwie innych, aby zmniejszyć kontakt z bębnem pralki.
 7. Pamiętaj, aby wybrać odpowiedni program prania (np. pranie wełny lub ręczne). W przypadku braku wspomnianych programów wybierz program: pranie w zimnej wodzie.
 8. Odpowiednia temperatura prania to zazwyczaj 30 °C .
 9. Proponujemy zrezygnować z wirowania lub wybrać to z najmniejszymi obrotami.
 10. Nie używaj zmiękczaczy, płynów do płukania, wybielaczy.
 11. Od razu po praniu wyjmij produkty z pralki, susz skarpety na płasko. Jeśli Twoje skarpety z MERINO są wyjątkowo mokre spróbuj osuszyć je ręcznikiem.

W jaki sposób prać skarpety MERINO ręcznie?

 1. Skarpety z wełny merynosowej nie są zwolennikami zmian temperatur oraz długiego namaczania.
 2. Piorąc skarpety ręcznie, napełnił miskę wodą o temperaturze 30 °C , użyj produktu do prania wełny MERINO lub mydła w płynie, delikatnie ugniataj skarpety ( nie trzyj, nie szoruj etc.).
 3. Po praniu wypłucz skarpety w czystej wodzie w takiej samej temperaturze.
 4. Odciśnij skarpety ale nie wykręcaj!
 5. Wysusz pranie w temperaturze pokojowej (nie na kaloryferze lub piecu), najlepiej na płasko.

Czy mogę wyprasować produkty z MERINO i jak mam je przechowywać?

 1. Jeśli zrezygnujesz z prasowania, Twoje produkty z MERINO będą Ci wdzięczne.
 2. Wełna nie lubi zmian temperatur.
 3. Muszę wyprasować swój produkt! Ok. Mamy jedną radę: sprawdź, czy produkt ma w składzie 100 procent przędzy. Jeśli tak, jest to dopuszczalne.
 4. Prasujemy na lewej stronie i ustawiamy najniższą temperaturę (ewentualnie korzystamy z programu do prasowania wełny).
 5. Radzimy jednak, abyś zrezygnował z prasowania. Rozwieść swoje skarpety, koszulkę, komin w wilgotnym pomieszczeniu ( np. w łazience po kąpieli), a zagniecenia wnet znikną.
 6. Koniec sezonu. Gdzie przechowywać skarpety z MERINO? Pamiętaj, aby przede wszystkim przechowywać odzież czystą. Unikamy prania, ale po sezonie jest ono konieczne. Przechowuj skarpety na płasko, nie roluj ich (grozi odkształceniem). Jeśli posiadasz bluzki z MERINO również przechowuj je na leżąco. Produkty warto przetrzymywać w pudełkach lub woreczkach uwzględniając użycie preparatu odstraszającego mole np. lawendy. MOJE SKARPETY Z MERINO MECHACĄ SIĘ. CO ZROBIŁEM NIE TAK?

To naturalny proces, małe kuleczki powstające na materiale nie wskazują na to, że źle dbałeś o swój produkt. Usuń je palcami lub użyj specjalnej golarki do ubrań. Im lepiej będziesz dbał o produkty z MERINO, tym dłużej będą Ci one służyły.

zobacz produkty z MERINO (kliknij)

Kategorie: Porady