Po wyjątkowo ciepłych Świętach Bożego Narodzenia aż trudno uwierzyć, że prawdziwa zima może nas jeszcze zaskoczyć. A jednak! Prognozy pogody na najbliższe tygodnie oraz przełom stycznia i lutego przewidują bardzo niskie temperatury, nocą sięgające nawet do kilkunastu stopni poniżej zera. W myśl starego polskiego przysłowia: „Idzie luty podkuj buty” warto pomyśleć nie tylko o odpowiednich butach, ale przede wszystkim wygodnych i ciepłych skarpetkach. Często zapominamy o tym, że właściwa temperatura naszych stóp determinuje szeroko pojęte zdrowie, pozwala uniknąć przeziębień i wychłodzenia organizmu oraz wspiera nasz układ odpornościowy. Jakie skarpety wybrać, kiedy temperatura spada zdecydowanie poniżej zera? Oczywiście wszystko zależy od indywidulanych preferencji, solidności i ocieplenia butów oraz naszych decyzji. Ktoś może zdecydować, że właśnie marznięcie na mrozie to doświadczenie, którego tej zimy mu brakowało i oczywiście można eksperymentować, do czego zniechęcamy. Jeśli już zdecydujemy się na taki krok, to niech to nie będzie zemsta na żonie za przypalonego schabowego, lecz doświadczenie własne. Jednym słowem- do eksperymentów z wyziębionymi stopami zniechęcamy.
Proponujemy natomiast nagrodzenie siebie oraz najbliższych niezwykle ciepłymi skarpetkami z naturalnej wełny merino o nazwie MedicDeo SilverWool, które zapewnią stopom ciepło oraz uchronią organizm przed skutkami wychłodzenia. Naturalna wełna merino jest pozyskiwana z merynosów; gatunku owiec górskich żyjących głównie w Australii i Nowej Zelandii, na terenach o bardzo wymagających warunkach klimatycznych, gdzie wahania temperatury dochodzą od -20st.C zimą do 40st C. latem. Warunki o których mowa powyżej sprawiły, że pozyskiwana z merynosów wełna charakteryzuje się unikalnymi termoaktywnymi właściwościami- gdy jest zimno pozwala zatrzymać ciepło, natomiast gdy jest gorąco delikatnie chłodzi. Dzięki takiej dawce naturalnej ochrony stopy w czasie mroźnych dni będą doskonale zabezpieczone przed zimnem, a jednocześnie uzyskają niesamowity komfort w trakcie chodzenia. Ponadto skarpetki MedicDeo SilverWool wyposażone zostały we włókna syntetyczne, które pozwalają uniknąć pocenia stóp. Dzięki zawartości jonów srebra w przędzy PROLEN®Siltex zapewniają skuteczne działanie antybakteryjne i antygrzybiczne. Skarpetki MedicDeo SilverWool nie na próźno noszą nazwę „zdrowotnych”. Kombinacja walorów najlepszych włókien, wzorowego wykonania gwarantującego bezuciskowość, zapewnia utrzymanie optymalnego krążenia krwi, bezpieczne i nieopchnięte stopy oraz nader wszystko miękkość i ciepło wełny z owieczki. Skarpetki MedicDeo SilverWool to produkt dostępny obecnie w rozmiarach od 35-46, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn w podstawowej gamie kolorystycznej (szary oraz czarny). Nie są to skarpetki najtańsze, gdyż za parę zapłacimy 29,99zł , natomiast jest to produkt trwały, który z pewnością posłuży kilka sezonów, a co najważniejsze będzie wspierał nasze zdrowie.
Nie pozostaje mi nic innego jak tylko życzyć ciepłych stóp do końca tej zimy oraz właściwie dobranych skarpetek, które w tym pomogą. Wówczas nie straszny będzie mroźny styczeń czy luty.

 

Skarpety MedicDeo SilverWool DOSTĘPNE TUTAJ>>>(kliknij)