Nadchodzi zima dużymi krokami i robi się coraz chłodniej na dworze. Liście dawno spadły już z drzew a na Kasprowym sypnęło śniegiem. Nadszedł czas roku gdy nasze uszy, dłonie i stopy zaczynają marznąć coraz bardziej i należny o nie odpowiednio zadbać – grzejąc je 🙂 !!!

Polska leży w strefie klimatu przejściowego umiarkowanego. Potrafimy mieć +38 stopniowe upały  w lecie i -30 stopni w zimie (rekord zimna: -41 stopni w Siedlcach). Nie ma się co obawiać, że takie temperatury wystąpią codziennie. Bywają jednak okresy, że -10 potrafi spokojnie trzymać nawet kilka dni, ale co tam nawet blisko „0” jest już nie za przyjemnie. W Polsce  grudzień, styczeń i luty to najzimniejsze miesiące roku i na nie to właśnie trzeba się ciepło przygotować.

 

Obecny trend odnośnie zapewnienia naszym kończyną ciepła, mam tu na myśli głowę, dłonie i stopy,  opiera się na zastosowaniu kombinacji w szczególności 2 materiałów: wełny naturalnej i akrylu. Wełna obecnie najlepsza to ta Merynosowa z australijskich owiec, co do akrylu to może on często występować pod różnymi nazwami własnymi w zależności od producenta. Skarpetki wykonane z tych materiałów dostarczają, a w zasadzie zatrzymują i kumulują, najwięcej ciepła przy naszej skórze. To nie jest też tak, że jakieś inne materiały o tych właściwościach  są gorsze, bo na pewno istnieją nawet lepsze, jednak na sezon 2013/2014 te są sprawdzone i najbardziej na topie.  W zależności od sposobu wykonania i przeznaczenia skarpet, mogą być skarpetki zawierające sam akryl z innymi domieszkami lub samą wełnę z innymi domieszkami. Kluczem do ciepłoty jest jednak posiadanie w składzie co najmniej jednego z tych dwóch składników – w zasadzie im więcej tym cieplej.

 

Nie chcielibyśmy tutaj wymieniać i opisywać każdej skarpety z osobna, która zapewni Ci ciepło. Wszystkie je mamy umieszczone w jednym miejscu i każda z nich ma opis odpowiedni do swojego stanu faktycznego.

Sklep Nastopy proponuje Państwu specjalną kategorię, nazwaną  Bardzo Ciepłe (kliknij). Wyselekcjonowaliśmy i umieściliśmy tam skarpetki, które nie pozwolą Ci zmarznąć w zimowe mroźne dni i noce. Oprócz super ciepłych skarpetek, znajdują się tam też najcieplejsze na świecie czapki i rękawiczki marki Heat Holders.

 

Kliknij Tutaj – by przejść do  kategorii Bardzo Ciepłe.