No właśnie, moda na chodzenie bez widocznych skarpet zaczęła się od mokasynów i symbolizowała pewien luz, swobodę, odwagę. W tej chwili nie da się już jedno znaczenie przypisać tego typu skarpet do konkretnego obuwia, gdyż nosi się zarówno do adidasów, trampek, mokasynów jak i butów eleganckich.

 

 

Powiedzmy tutaj jaka jest główna przewaga noszenia skarpet niewidocznych nad chodzeniem bez skarpet w ogóle.

  • higiena stóp – skarpetka wyłapuje pot, który nie przechodzi na obuwie, nie powoduje rozwijania się bakterii co zwrotnie chroni stopę,
  • dłuższa żywotność i lepszy stan samego obuwia,
  • lepszy komfort chodzenia, stopa nie „pływa” w bucie, jakby to miało miejsce przy wysokich, letnich temperaturach.

 

Na rynku jest coraz więcej skarpet tego typu, ale jak odróżnić dobre od kiczu, czym powinny charakteryzować się solidne „niewidoczne” skarpety?

  • Konstrukcja- to klucz do sukcesu Skarpety powinny być idealnie dopasowane. W związku z tym, że nie mamy tutaj cholewki, która w „normalnych” skarpetkach utrzymuje je na swoim miejscu, mikrostopki muszą mieć idealnie rozmieszczone ściągacze.
  • Materiał- jako że skarpetka jest cała w bucie, bez dostępu świeżego powietrza, materiał powinien być najwyższej jakości i naturalny (bawełna, bambus).
  • Budowa – bardzo ważne są tutaj płaskie szwy. Dobrze dopasowana skarpetka nie może mieć żadnych dodatkowych zgrubień lub wypustek, gdyż ugniatały by one stopę powodując dyskomfort.

 

Oczywiście mamy coś dla Was:) Nie dość, że spełniają wszystkie powyższe standardy to jeszcze są MADE IN POLAND!:)

 

Wersja bawełniana KLIKNIJ

Wersja bambusowa KLIKNIJ