Pod koniec lipca w słonecznej Szwajcarii , w przepięknej okolicy Chamonix, odbył się bieg dookoła MontBlanc. Jeden z najtrudniejszych biegów terenowych na świecie. Nie mogło na nim zabraknąć przedstawiciela nastopy.pl, który w tak extremalnych warunkach, testował specjalnie dla Was skarpety.  Które się najlepiej sprawdziły i  „pokonały” górę, a które  zostały boleśnie obnażone przez królową Alp ? Szczegóły poniżej:

Trasa nie była prosta…

…ale zwycięzca mógł być tylko jeden!

I jesteś nim właśnie TY, gdyż od teraz nie będziesz miał już problemu z doborem skarpet!!!

Skarpety  były testowane pod względem termoaktywności, pocenia się stóp, odprowadzanie wilgoci, przylegania, ochronie przed otarciami, bezuciskowości oraz trwałości.

Krótkie ( ale szczere)  podsumowanie:

 • Columbia (Karasi Trail Running)– te najbardziej mi spasowały, bardzo dobre dopasowanie do stopy, nie przesuwają się na stopie w czasie biegu, bardzo dobrze oddychają nawet w upalne dni, wytrzymałe, nadają się na długie biegi,
 • Columbia New Pagora – podobne do Karasi, właściwie różnią się lekko składem oraz wizualnie. Nie mają dodatkowej warstwy frotte na podbiciu, więc na ultra biegi lepszy okazały się Karasi.
 • Nordhorn (Trekking bambus) – bardzo solidne skarpety trekingowe, ale do biegu też się nadają, raczej na chłodniejsze dni, dobrze trzymają się stopy, wytrzymałe,
 • Contim (Running Trail) – dobrze dopasowane, dobrze oddychają, ale trochę słabe, przeznaczone na krótkie i średnie biegi, nie na ultra dystanse,
 • Contim Running Raid – bardzo dobrze dopasowane, świetnie odprowadzają wilgoć, ale  raczej na krótkie dystanse,  myśle dobre np. na siłownie, na bieżnie,
 • Expansive (Runner) – tylko na krótkie biegi w ciepłe dni, słabiutki ściągacz,
 • Expansive (Treking Light) – najsłabsze ze wszystkich, ściągacz za delikatny, materiał się szybko mechaci, raczej do lekkich spacerków.

Ostatecznie na najwyższym stopniu podium, jeśli chodzi o biegi w terenie, stają skarpety Columbii!!!. Dostępne w nastopy.pl stronie kliknij.

a jeszcze jedna panoramka…:)


 


4 komentarze

Wojciech · 4 października 2011 o 14:49

Extra foty. Ja biegam w raidach po mieście bardzo fajne

  upload zdjęć · 30 stycznia 2013 o 10:01

  Żadko czytam blogi, ale, jednak, jednakże, lecz ten przypadł mi do gustu, jaku, pociągu. Masz autorze to coś!

Ivan · 5 października 2011 o 08:06

No ładnie nastopy.pl się rozwijają. Tak trzymać

ewa · 5 października 2011 o 18:43

Kupiłam ostatnio 2 colombie dla mnie i dla męza. Skarpety sa super tylko są raczej męskie gdyz stopa jest bardzo szeroka i dla mnie 39-42 byly zbyt szerokie ( mam stopę 39) Poza tym super własciwości.

Możliwość komentowania została wyłączona.