Otwórz menu
Dodaj nastopy.pl do ekranu głównego!
Kliknij Ikona Akcji a następnie: Dodaj do ekranu początkowego.

3PACK damskich skarpet TORE TOtally REcycled SPORT CREW w 100% z recyklingu

3PACK damskich skarpet TORE TOtally REcycled SPORT CREW w 100% z recyklingu - LWHT5100 biało-różowe
3PACK damskich skarpet TORE TOtally REcycled SPORT CREW w 100% z recyklingu - LWHT5100 biało-różowe
Cena: 69,99
Producent: SockShop - Zobacz pozostałe modele
Koszt wysyłki: 0 zł (?)
Wysyłka: 1-2 dni robocze
Ikona kod rabatowy9% Zniżka z kodem: LPC2022
Wybierz kolory i rozmiary
Rozmiar Kolor Dostępność Zamawiana ilość
37-42 LWHT5100 biało-różowe 2

Pierwszy na świcie zestaw skarpet bawełnianych w 100% wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu. 

Nie uwierzysz, kiedy je założysz, ale jeszcze kilka tygodni temu te skarpetki były starymi ubraniami, plastikowymi butelkami i innymi niechcianymi, nielubianymi odpadami. Teraz są to skarpety sportowe SOCKSHOP TORE w 100% z recyklingu, przyjazne w dotyku, bawełniane i ponownie niesamowite! Każde opakowanie pozwala zaoszczędzić dwa lata wody pitnej i zapewnia, że ​​aż 23,7 gramów plastiku nie trafia na wysypiska śmieci. TORE to idealne połączenie komfortu i trwałości, będące najlepszym wyborem dla świadomych ekologicznie klientów.

Właściwości i cechy produktu:

 • Przędza jest wykonana w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu, co pozwala zaoszczędzić średnio 1050 litrów wody na 3 pary skarpet (w porównaniu do tradycyjnych skarpet bawełnianych). To tyle ile wypijasz przez prawie 2 lata!
 • Hipoalergiczne, zawartość bawełny i użycie naturalnych barwników, sprawia, że skarpety będą idealnym wyborem dla alergików.
 • Kupując skarpety TORE przyczyniasz się do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji, RATUJESZ ŚRODOWISKO!
 • Miękkie i oddychające, wzmocnienia frotte na powierzchni całej stopy gwarantują lepszą stabilizację w bucie.
 • Wyściółka frotte działa amortyzująco, a także chroni skarpetę przed nadmiernym wycieraniem.

Jest to pierwsza marka skarpet wykonana w 100% z recyklingu i ma na celu przeciwdziałanie marnotrawstwu tekstyliów i zużyciu wody, ponieważ każdy element używany w produkcji, pakowaniu i dystrybucji składa się z materiałów pochodzących z recyklingu. Barwniki, które je barwią, są nieszkodliwe dla środowiska oraz ludzkiej skóry. Nawet opakowania są poddawane recyklingowi. W dotyku i wyglądzie skarpetki nie odbiegają od tych „klasycznych”, producent zadbał o to, aby były równie miękkie, oddychające i wygodne jak te, do których jesteś przyzwyczajony, ale zaufaj nam, robią ogromną różnicę! Tylko jedna z tych potrójnych paczek skarpet TORE pozwala zaoszczędzić wodę pitną na dwa lata i sprawić, że odpady z 2,4 butelek po wodzie i 0,6 t-shirtów z wysypiska wrócą do obiegu. Ponadto skarpety TORE posiadają szereg certyfikatów ręczących za jakość ich wykonania.

Certyfikat RCS100 dowodzi, że skarpetki wykonane są w 100% z surowców pochodzących z recyklingu. Oeko-Tex Standart 100 gwarantuje, że produkty są wolne od szkodliwych chemikaliów, a materiały zostały wyhodowane i przetworzone zgodnie z Międzynarodową Organizacją Pracy. FSC® potwierdza, że opakowanie zostało wykonane w co najmniej 70% z materiałów z odzysku poużytkowego, a REPREVE gwarantuje, że użyty poliester jest wykonany z przetworzonych butelek na wodę, z wykorzystaniem tkaniny Repreve.

„Wraz z rozwojem szybkiej mody odzież stała się bardziej jednorazowa. Co pięć minut na wysypisko trafia aż 10 000 sztuk odzieży. Kiedy zdaliśmy sobie sprawę, że branża modowa, której jesteśmy częścią, tworzy największe składowisko odpadów, wiedzieliśmy, że musimy wprowadzić zmiany. Nasza marka TORE (TOtally REcycled) opracowała pierwsze w historii skarpetki w 100% z recyklingu, z każdym pojedynczym elementem — bawełną, poliestrem, poliamidem, a nawet rozciągliwym elastanem — z materiałów odpadowych”. 

Tak o swoich produktach mówią pomysłodawcy serii TORE.

Skład:

 • 44% Bawełna to recyklingowane odpady przed użytkowe, tj. resztki przędzy i produkty uboczne z tkanin.
 • 20% Poliester powstający  z recyklingu odpadów pokonsumpcyjnych tj. plastikowych butelek.
 • 18% Poliester Repreve®.
 • 15% Poliamid, również powstający z plastikowych butelek.
 • 3% Elastan, uzyskiwany poprzez recykling odpadów przed konsumpcyjne, czyli tzw. resztki.

Jak dbać o produkt?   

 • Pranie w temperaturze nieprzekraczającej 40°C.
 • Nie wybielać.
 • Suszyć w niskiej temperaturze.
 • Prasować w temperaturze do 110°C.
 • Nie czyścić chemicznie.

   

   

   Marko II Krzysztof Wadas, Marcin Wadas s.c. Opinie z ekomi-pl.com